Żel regenerujący tkanki mózgu? Hm…

Ostatnio w rozmowie z nowymi udarowymi znajomymi ktoś powiedział, że gdzieś opracowują lek na udar mózgu. Żel regenerujacy tkanki mózgu. Dla mnie brzmi jak science fiction, jak mnóstwo doniesień, o których czytałam i o których, poza może kilkoma newsami, świat zapomniał.

Sceptycznie podchodzę do każdej rewelacji, w której pojawia się fraza „lek na udar mózgu” lub lek na regenerację mózgu. Niektóre jednak obserwuję baczniej, bo przecież kiedyś może się okazać, że nauka osiągnie rzeczy niemożliwe dla naszych ciał. Póki co wierzę w rehabilitację, odpoczynek i wodę.

Żel regenerujący tkanki mózgu przyciągnął moją uwagę.

mózg, artystyczny mózg, brain, brain stroke

W sumie nie wiem czemu. W zasadzie nie wierzę przecież, że „przełom” w tego typu leczeniu nastąpi w ciągu mojej zmiany na ziemi. Wierzę za to, że będziemy stopniowo ograniczać śmierteność (to już się dzieje i dane typu „udar statystyki” które mogłam podawać, już nie są aktualne) poudarową i wypuszczać ze szpitali ludzi w trochę lepszym stanie.

Ten żel jednak mocno mnie zainteresował (żel na udar mózgu jest opisany pod linkiem, a po angielsku tutaj), Może chodzi o to, że żel tak naprawdę ma działać nie przez magiczne tworzenie neuronów, ale przez regenerację naczyń krwionośnych w martwych obszarach, wokół których mają się regenerować komórki nerwowe. Znikają one przecież przez to, że nie mają tlenu (który jest przenoszony z pomocą hemogobiny). Jak mają się zregenerować czy przeorganizować, skoro nie mają co jeść?

Jakoś podoba mi się, że pomysł robienia wszystkiego po kolei. Może to mrzonka, ale będę tę mrzonkę obserwować. Może kiedyś napiszę wam, że żel regenerujący tkanki mózgu działa. Na ludziach. Bo na razie działa tylko na myszach.

 

2 myśli nt. „Żel regenerujący tkanki mózgu? Hm…

 1. Kochana
  Olej z konopii jest ,ma byc panaceum na wszystko-luszczyce,a na 5 czlonkow mojej
  rodziny ma ja 4 i tylko w jednym przypadku troche pomogl.Dalej na bole kolan-nie pomaga.
  Ten zel na komorki mozgu.One sa martwe to jak ma pomoc?Umarly tez nie wstanie .
  Moze najpierw sluzby powolane do pomocy udarowcom zaczna dobrze wykonywa swoje zadania.Tez wierze w rehabilitacje,odpoczynek i wode.To jest wypraktykowane.
  -Ostatnio zainteresowalam sie Gimnastyka Mozgu Denninsona.Woda przede wszystkim-szklanka przed cwiczeniami na koncentracje,literalnosc, stabilnosc,.Nie wszystkie moge wykonywac z powodu porazenia prawostronnego.Fizjoterapeuta mowi,ze dzialaja.Dzieki za mejle .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.