świat w kawałkach da się poskładać:)

puzzle, mało elementówNigdy nie byłam wielkim fanem puzzli i dalej nie jestem. Jednak wiem, że jak trzeba, to można – polubić też!

Co dają puzzle? Ćwiczą koncentrację, uwagę, pamięć, wyobraźnię przestrzenną, sprawność manualną, cierpliwość… Daje się je nawet neurologicznie chorym, żeby pobudzać szare komórki do myślenia:)

Moje pierwsze poudarowe puzzle (na zdjęciu obok) układałam na rehabilitacji, oczywiście lewą ręką. Zajęło mi to pełne pół godziny. Z tego co pamiętam, miały 25 elementów, może 20.

Po ułożeniu ich byłam dumna jak paw, bo nie wierzyłam że mogę je ułożyć. Potem na specjalnym programie neuropsychologicznym układałam te swoje puzzle i powoli szło mi coraz lepiej. Wciąż jednak miałam z nimi trochę problemów. Źle sobie radzę z zadaniami przestrzennymi, trochę niedobrze z odwzorywaniem chyba, ale kiedy pani neuropsycholog mnie pytała, dlaczego tak układam, nie potrafiłam odpowiedzieć.

Po wyjściu dostałam puzzle od przyjaciół, miałam 100 elementów z pingwinami z Madagaskaru, 1000 z babeczkami… W Pingwinach tak się wyspecjalizowałam, że układałam je nawet bez obrazka! Babeczki były naprawdę wielkim wyzwaniem, które pojęłam:

puzzle2Dzieliłam, przekładałam, łączyłam (już nie lewą ręką, to byłoby zbyt wielkie wyzwanie)  i w końcu, chyba po kilku tygoniach, zupełnie sama ułożyłam! Oczywiście znowu duma mnie rozpierała, do czasu kiedy koleżanka określiła je jako „łatwe’ :(((((

Nic to, każde puzzle są dla mnie trudne, najbardziej lubię takie, które dostałam od koleżanki (dziękuję), z księżaniczkami Disneya – mają mało elementów i dość szybko się je układa (i kocham bajki Disneya), ale wciąż ćwiczą co trzeba, a nie trzeba przy nich zagracać pokoju na tygodnie.

Teraz na tapecie mamy puzzle 3D które są piekielnie trudne (nie tylko dla mnie) i chyba się poddam. Dziś znowu odeszłam od nich nie ułożywszy żadnego kawałka.

Więc chyba dam za wygraną i wezmę się za swoje księżniczki :)

 

 

Jedna myśl nt. „świat w kawałkach da się poskładać:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.