Przyczyny udaru (VI): udar kryptogenny – wychodzę ze szpitala bez poznania przyczyny i co dalej?

Już za kilka godzin wyjdę że szpitala i w wypicie będę miała (tak zgaduję)  coś w stylu  ‚pacjentka z udarem niedokrwiennym o nierozpoznanej etiologii’. Czyli: z udarem kryptogennym,  czyli: o nierozpoznanej przyczynie.

Kiedyś mawiałam, że żaden udar nigdy aspirin-2-1496974nie wyszedł z człowieka,  i nie powiedział ‚słuchaj stary, spowodowało pfo, te cholerne fajki nie pomogły,  a stres w twojej robocie dołożył cegiełkę’. Ale przyzwyczaiłam się do myśli,  że to była dziura w sercu,  a fajki jej nie pomogły.

FB_IMG_1447954152926Pisałam wam już o PFO (http://lewaczka.pl/przyczyny-udaru-pfo/) tym, że moi lekarze,  powiedzieli,  że prawie na pewno ta cholerna dziura w sercu była przyczyną tego wszystkiego.  bo była taka duża.  I tak ogólnie spałam spokojnie,  bo byłam przekonana,  że jestem jedną z tych osób,  które nie będą się z tym wszystkim borykać raz za razem. Skoro dziura w sercu jest zamknięta,  przyczyna wyeliminowana, wszystko miało być dobrze.

A nie jest.  Wychodzę ze szpitala uzbrojona w aspirynę, która mi nie pomogła za pierwszym razem.  Kiedy pytałam Pana doktora czy możliwe jest inne leczenie przeciwkrzepliwe powiedział,  że to jest standardowe. Dobrze,  że będę brać większą dawkę. Ty razem 150 mg.

Szczerze mówiąc,  wolałabym robić sobie codziennie zastrzyk w brzuch i czuć się bezpieczniej.  ale tak nie będzie.

lekarze tutaj w szpitalu zrobili wszystko,  co zazwyczaj się robi, i dodatkowo jeszcze to miałam echo serca.  I nie odkryli przyczyny.  Więc będę się bała, że stanę się w końcu potwierdzeniem statystyki, która mówi,  że bardzo wiele osób po udarze w ciągu miesiąca, roku,  pięciu przechodzi kolejne udary mózgu. I w końcu umrę.

Po raz pierwszy w życiu naprawdę się tego boję. Pan dr,  zapytany,  powiedział mi, że są różne schorzenia,  które mogą się objawiać udarami w młodym wieku,  ale nie ma na nie lekarstw i tak liczy się na aspirynę.

Czuję się trochę że zawiodłam.  rodzinę, samą siebie,  i was. Przecież tyle pisze o prewencji wtórnej, o tym jak i co jeść,  żeby pić dużo,  jeść porzeczki i tłuste ryby morskie i tak dalej, żeby dbać o siebie, dużo się ruszać…  stosuję się sama do swoich rad i to,  co piszę nie zadziałało.

Przepraszam za to. Moich najbliższych i Was i wracam do stosowania własnych rad,  bo nic innego nie mogę.  Trochę bardziej pokraczna,  z ciężkim sercem, ale wracam.

Ps Mam dużo nowych tematów i obserwacji,  przede wszystkim osób,  o których bym chciała napisać.  nie ma tego złego (;

 

Udar mózgu: przyczyny mogą być różne

Poniżej wrzucam linki do wszystkich notek z cyklu:

(I) PFO 

(II) Fajki

(III) Migotanie przedsionków

(IV) Otyłość 

(V) Wysokie ciśnienie 

(VI) Udar kryptogenny

(VII) hormony

(VIII) Toczeń

(IX) Rozwarstwienie tętnicy szyjnej

 

 

Jedna myśl nt. „Przyczyny udaru (VI): udar kryptogenny – wychodzę ze szpitala bez poznania przyczyny i co dalej?

  1. Kurczę jak dobrze przeczytać, że nie tylko ja boję się powtórki… Właśnie, strach przed śmiercią jeszcze nigdy nie był aż tak obecny w moim życiu… Oswajam go mówiąc o nim , pisząc, rozmawiając z najbliższymi, oczywiście poza Mamą, z wiadomych względów… Wiem już, że jestem śmiertelna, że grozi mi kolejny udar, nawet jeśli założę, że rzeczywiście był kardiogenny, Że ryzyko w moim przypadku jest jednak cholernie duże… Że przestrzeganie diety, branie regularnie leków, ćwiczenia, rzucenie fajek, próba panowania nad nerwami, nie daje mi żadnej gwarancji, jedynie obniża ryzyko…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.