najgorsze życzenia zdrowia(;

życzeniaWydaje mi się, że świadomy udarowiec jest na początku bardzo wrażliwy. Dodajcie do tego brak cierpliwości i zdezorientowanie. I poczucie, że coś się zmieniło. Ja na przykład miałam i mam wrażenie że jestem głupsza niż byłam. Ale nie znoszę, jak traktuje się mnie jak głupią. Jestem chora, nie głupia. I uważam się za eksperta od swojej choroby;) lubię słuchać rad, ale nie mądrzenia się.

Na początku trzeba mi było mnóstwo miłości, nie mądrości. Prostego ‚będzie dobrze”, uśmiechu i pogłaskania po rączce, nie ‚weź się za siebie w końcu’. Wiecie, miałam udar, nawet jeśli na niego ‚zapracowałam’, to naprawdę nie trzeba mnie dodatkowo dobijać. A czasem to się zdarzało. Niedługo po udarze otrzymałam najgorsze ‚życzenia zdrowia’ na świecie. Właściwie, to nie były życzenia zdrowia, tylko okazja do pokazania… czego? Naprawdę nie potrzebowałam wytykania wszystkiego co złe w moim życiu, żaden udarowiec nie potrzebuje podkreślania

Że palił

Ze mógłby schudnąć

Że przecież mówiło mu się o szkodliwości antykoncepcji

Że depresja to nic przy udarze,

Że w końcu mógłby się za siebie wziąć.

i to miało zastąpić ‚wszystkiego najlepszego’ i ‚trzymaj się’.

nienienie. Dalej, jak mi się to przypomina, robię się zła. A jak wiecie, bycie złym podnosi ciśnienie. A to dla udarowca też nie jest za dobre;)

 

Jedna myśl nt. „najgorsze życzenia zdrowia(;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.