Najgorsza rzecz w udarze mózgu

urodziny w szpitaluNiedowłady,  deficyty, braki są okropne, ale najgorsze na świecie są zmartwione uśmiechy najbliższych.

Wszyscy się starają uśmiechać.  Twoje pół twarzy (albo cała!)  krzywi się w dobrą stronę,  żeby pokazać innym,  że jest dobrze.  Ich usta niby się uśmiechają,  ale oczy zostają smutne jak oczy psa, który chce kawałek twojej kartkówki. Twarz mówi po prostu ‚uśmiecham się,  bo nie chcę cię martwić.  Ale nie wierzę i nie potrafię się cieszyć,  że jesteś żywy/a. Bo w każdej chwili mogę cię stracić’. Kiedy wychodzisz z sali na której możesz w każdej chwili umrzeć uśmiech dalej jest rozdzierająco smutny i mówi ‚i jak ty teraz sobie poradzisz w życiu?’ te twarze są zamyślone i dzielne. Próbują ci dawać nadzieję.

FB_IMG_1447954200711Wszyscy poruszają się po dziwnym teatrze, w którym każdy zna swoją rolę,  ale jest bardzo złym aktorem.  I tak będziecie się martwić.  I tak musicie odgrywać swoje role.  Bo lepsze to niż płacz i lament.

Kiedy kilka dni temu stanęły przede mną 4 osoby,  wskazałam palcem ‚ty i ty,  za drzwi’. Moja babcia i tato mieli tak samo smutne uśmiechy.  A powinni mieć świetne humory, wynik skanu mózgu był na tyle świetny że przeniesiono mnie na normalną salę.  Po dobie! Mama była roześmiana i wyglądała 100 lat młodziej od razu.

Tego wszystkiego się nie uniknie.  Te uśmiechy były i będą.  Ja staram się je obśmiać,  bo mogę. Ale generalnie jest tak, że im większy dystans rodzinny, uśmiech jest mniej dobijajacy.

Dziś uśmiechu nie było, mama ma wolne od szpitala,  załatwia moje i swoje sprawy gdzie indziej.  Ale się uśmiałam.  Uczyłam mojego rehabilitanta jogi!  Ustał 5 minut w psie z głową w dole.  I uznał,  że to nuda. (; próbował też pozycji bociana i krowy.  i wojownika.  Następnym razem będzie smok.  Niech się męczy ;)

I żeby powiedzieć coś pozytywnego na koniec,  powiem, że to jest notka nr 200. Napisałam  już 200 tekstów. Wam i sobie.  Dziękuję za dotrwanie ze mną do tego momentu.  pozdrawiam że szpitala w gryficach!(:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.