Łóżka pielęgnacyjne dla chorego – to można wypożyczyć

Dlaczego w szpitalach stosuje się specjalne łóżka pielęgnacyjne, a nie tapczany, leżanki czy zwykłe łóżka?

Higiena i wygoda.

Choroba w większości przypadków oznacza słabość.  A słabość oznacza kłopoty (albo wręcz brak możliwości) że wstawieniem.

Długotrwałe leżenie z kolei oznacza dyskomfort. Choroba przewlekła, w której chory nie wstaje jest oznacza mnóstwo okropnie ciężkich rzęczy..

Ok,  to

wszystko jasne,  łóżka pielęgnacyjne są wygodne. Tylko skąd je wziąć?

Można kupić oczywiście,  nawet używane. Niestety łóżka rehabilitacyjne nie są refundowane. Materace i poduszki przeciwodlezynowe sa! Przy chorobach,  w których widoki na poprawę (lub odejście…) są duże,

lepiej chyba wypożyczyć taki sprzęt. Jednorazowo jest to wydatek (bo kaucja, transport, materac), ale to rozwiązanie ma moim zdaniem sporo zalet

1. Nie będzie trzeba zastanawiać się,  co zrobić ze sprzętem po ustaniu choroby,

2. Koszt jest rozłożony w czasie,  a kaucja oczywiscie wraca

Ogólnie takie łóżko dla chorego po udarze lub innych chorobach pomoże w pielęgnacji, czynnościach takich jak jedzenie, podnoszenie… jest fajne.  Sama mogłabym takie mieć,  byle z wygodnym materacem;)

Oczywiscie przyjazd dodatkowego mebla jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza na małych przestrzeniach. W naszym przypadku trzeba było zrobić duże przemeblowanie, a to w sytuacji nagłej potrzeby owocuje stresem i chaosem.  Przed którym trudno uchronić nawet siebie,  nie mówiąc o naszym chorym.

Niestety takie są realia. Choroba może zrobić rewolucję również w umeblowaniu. A przecież przemeblowanie, szczególnie na niewielkich przestrzeniach, to duży kłopot. Uwierzcie.

No to pozostaje pytanie, gdzie wypożyczyć takie łóżko.

Nie powiem Wam konkretów, bo w wielu miastach są różne firmy. Wyszukajcie w internecie ‚łóżko pielęgnacyjne’ albo ‚lóżko rehabilitacyjne’ wypożyczalnia i na pewno coś znajdziecie.

Firma, z której my skorzystaliśmy przywiozła łóżko już na drugi dzień (w sobotę!), transport był płatny, ale objął montaż, więc bardzo spoko.

Jedna myśl nt. „Łóżka pielęgnacyjne dla chorego – to można wypożyczyć

 1. Pobyt na oddzialu udarowym-nie pamietam.
  Pobyt na oddziale rehabilitacji -lozko rehabilitacyjne od poczatku z opuszczanymi bokami,z uchwytem, z regulacja wysokosci lozka gora-dol i regulacja ulozenia plecow i nog.
  Zle sie stalo,ze nikt specjalnie nie zwracal uwagi na sposob lezenia.
  Stad po 4 miesiacach lezenia po mojemu mam problem ze stawem biodrowym.
  Niechetnie poddalabym sie operacji bo i neurolog niechetnie sie godzi.Porazenie prawostronne prawych konczyn.W najlepszym razie lezalabym pol roku z rehabilitacja na lozku.
  Nie do konca wyposazenie idzie w parze z jego dobrym wykorzystaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.