Galeria twarzy (19): na kogo szkoda sprzetu?

hospital bedW tej galerii twarzy mamy trzy twarze: nieprzyjemnego chorego,  jego najbliższej osoby i lekarza.

Bylo, jak często jest. Udar, walka o życie,  niewiele łóżek,  wielu potrzebujących.

Całkiem młodego chłopaka po udarze przenieśli na inną salę.

Pada pytanie, czy chłopak ma szanse na przeżycie.

I w odpowiedzi:

nie marnowalibysmy na niego takiego miejsca,  gdyby nie miał.

Popłakałam się prawie,  kiedy to usłyszałam.  W państwie,  w którym jest 170 oddziałów udarowych, w mieście,  w którym jest na pewno więcej niż jeden oddział intensywnej opieki neurologicznej.

To mógł być bardzo nieudany+koszmarny żart.

To mogła być prawda.

To był wielki brak delikatności.

A jeśli to prawda?

To kto powinien mieć szansę na lepszą opiekę? Bardziej, czy mniej rokujacy pacjent? A jeśli bardziej, to czy ten,  któryma szanse na przeżycie? Czy ten,  który na szanse na samodzielność?

Jak wybierze nasz konkretny lekarz dyżurny? O co się modlić kiedy naszą bliską osobę zbiera z podłogi ratownik medyczny?

Zawsze mi się wydawało, że „ostrą” opiekę poudarową, mamy w Polsce świetną . I nie chce się nagle dowiadywać,  że jest inaczej.

 

2 myśli nt. „Galeria twarzy (19): na kogo szkoda sprzetu?

  1. Witam Pania.Udar .pogotowie po 20 min.Oddzial udarowy w Opolu.Przez 9 dni swietna opieka lekarska i pielegniarska,z wczesna rehabilitacja logopedyczna i ogolnoustrojowa.Po 9 dniach wypisana do domu z ocena 3pkt wg skali Barthel.
    PO 2 dniach zawieziono mnie na rehabilitacje do szpitala w Ozimku.Opieka neurologiczna,internistyczna i fizjoterapeutow bez zarzutow.To Oni fizjoterapeuci postawili mnie do „pionu”.bylam trudna pacjentka ze wzgledu na porazenie kurczowe prawostronne.Pochwale tez personel pomocniczy ,dbajacy o higiene i karmienie.
    Wypisana bylam wg skali z ocena 16pkt.
    Po prawie 2 latach siadam,wstaje, jem sama .zaczynam samodzielnie chodzic ,ale przy swietnym fizjoterapeucie panu Michale z Opola.Obecna ocena 50 pkt.
    DZIEKUJE WSZYSTKIM W/W OSOBOM I MOJEJ RODZINIE .PANI tez dziekuje,ze zechciala to przeczytac/mam 74 lata/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.