Czytam ulotkę mojego nowego lekarstwa

Czytam ulotkę mojego lekarstwa i okazuje się, że mój nowy lek wchodzi z innym lekiem.

I wiecie, przeraziłam się. Lek B (nowy) osłabia działanie leku A (stary), a przy tym odkryłam inne interakcje (na zdjęciu).

Przy tym dwa inne lekarstwa wchodzą w interakcje ze sobą. 

Te pomarańczowe rzeczy mówią „uwaga, coś tam może się zadziać!” – poczytałam i jęknęłam. Na szczęście nie muszę rezygnować z zażywania ani jednego, ani drugiego, ani trzeciego, ani czwartego, ale wiecie… Trzeba uważać.

Ulotki wertowałam z nadzieją, że podpowiedzą mi, czy moje nowe objawy niepożądane (nie są tragiczne, ale też to takie upierdliwości, że chce mi się czasem płakać, zwłaszcza kiedy biorę już czwartą tabletkę na suchość w ustach, bo picie wody małymi łyczkami NIC NIE DAJE, a być może pogarsza sprawę.

Swoją drogą – serio polecam czytanie ulotek.

Uwierzcie, to się przydaje bardziej, niż się wydaje. Nawet wtedy, kiedy nie mamy strasznie długiej listy (powyższe zdjęcie nie pokrywa chyba wszystkich moich lekarstw, sprawdzałam na szybko co się tu dzieje;)

Ja nie we wszystkich sprawach ufam lekarzom, bo chorowanie nauczyło mnie trzymać rękę na pulsie i to nie tylko dla sprawdzania, czy dalej żyję;)

To moja kolekcja.

Swoją drogą. Wiecie, kiedy zaczęłam kolekcjonować ulotki? Kiedy  jakiś czas temu odświeżałam sobie dra House’a. Okazało się, że to nie tylko LUPUS (mam), MIŁOŚĆ (nie mam, chyba że do House’a i Jasona Stathama) i HE’S HAVING A STROKE (mam:D), ale i przydatna wiedza ;)

w jednym odcinku był facet, którego, oczywiście, lekarze bardzo nie umieli wyleczyć (albo jego bliskiego, nie pamiętam), sprawdzali choroby, blablabla, i on miał wszystkie ulotki zebrane. I pomyślałam sobie: kurza stopa (ok, przyznaję się, brzydziej sobie pomyślłam), mądry facet.  I od nowej dostawy leków już sobie zostawiałam uloteczki. Ale nie wszystkie. Jak np. mam lekarstwo w dwóch dawkach olewam jedną. Ulotki niczym się nie różnią.

Polecam ten nawyk, bo może się przydać! tak jak i mnie;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.