bo we mnie jest seks… (; seks po udarze mózgu?

 

‚czy ktoś się mierzy że zwiększonym popędem seksualnym po udarze?’, ‚moje libido właściwie przestało istnieć’, ‚ahh, żona narzeka na nasze pożycie po udarze’… To tylko kilka z przykładów z anglojęzycznych stron, wszystkie autentyczne i przywoływane z pamięci.

 

Potrzeba prokreacji jest całkiem ważna – zapytajcie Maslowa! Niepełnosprawni też Tego Potrzebują – zapytajcie profesora Starowicza, który kiedyś opowiadał o potrzebach seksualnych młodzieży z zespołem Downa…

left handJa nie powiem wam, jak jest z tym u mnie,  i jak było przed udarem – rodzice czytają! I brat. Nie muszą wiedzieć. I choć wyobrażam sobie,  że mogą być ciekawi, to muszę ich rozczarować :)

Jeden brytyjski NGOs przygotował poradniczek (kliknij!). Ale w nim zakładają,  że po udarze musi być wszystkiego mniej i gorzej.  rada ‚rozważ alternatywy dla stosunku płciowego jak całowanie, talencie, wzajemna masturbacja’ jest bardzo dobra i prosta, ale nie rozwiązuje problemu. Obojga partnerów.

Zakładam,  że każdy z nas przechodzi to inaczej.  I wiem, że w baaaardzo wielu przypadkach trzeba wypracować nowe drogi. I fizyczne, i psychiczne. I nie odkładać decyzji o znalezieniu swojej drogi, bo strach przed tą sferą może pogłębić poczucie winy/poczucie inwalidztwa.

Mózg jest najważniejszym organem seksualnym:) to on przetwarza wszystkie bodźce. i tak jak przy rehabilitacji innych sfer, można się chyba i tu rehabilitować. ale wiecie, pójście do seksuologa w Polsce jest chyba jeszcze gorsze niż pójście do psychologa. Wstyd, odium i problemy w łóżku, co to za problemy.

Oczywiście udarowe strony to polecają seksuologów. Ale umówmy się, dla poważnie chorej osoby, nie jest to specjalista pierwszej potrzeby, zwłaszcza że nikt go nam nie zrefunduje… Ale może to właśnie to jest ważne? No, ja myślę, że bardzo:)

 

PS

mialam nie pisac, jak to wyglada u mnie, ale jednym sie podziele. Szybko po udarze zaczęłam googlować, czy powrót do łóżka (nie szpitalnego) będzie możliwy. Jakoś tak sobie rozumowałam: wzrost ciśnienia-udar-śmierć.

 

 

3 myśli nt. „bo we mnie jest seks… (; seks po udarze mózgu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.