Będę strzelać! Sportowo;)

strzelanieMoja mama wpadła na super pomysł, żeby mnie zaktywizować i sprawić, żebym w końcu miała jakichś znajomych.

I zapisałam się do Klubu Sportowego Inwalidów „Start”. Już  strzelałam śrutem! Mój trener powiedział „nieźle jak na pierwszy raz”.

To chyba komplement;)

Myślałam, co mi to strzelanie może dać rehabilitacyjnie. Ja poczatku myślałam że nic.  Teraz widzę, że to nieprawda.

Strzelanie wymaga koncentracji (skupienia), robienia kilku rzeczy na raz, hamowania odruchów, myślenia i robienia kilku rzeczy na raz.

Bo bez kitu oddanie poprawnego (nie mówię dobrego;)) strzału, z kontrolą oddechu, celowaniem, palcem na spuście ułożonym poprawnie, itp, itd… To coś, czego nie ogarniam jeszcze. Ale, mam nadzieję, ogarnę:) Mój mózg będzie wdzięczny za zmuszanie go do wysiłku. Przynajmniej mam nadzieję:)

Jeśli chodzi o sprawy dotyczące zapisu, nie było jakoś trudno. Mama zadzwoniła do klubu dowiedzieć się o szczegóły, ja (sama!) zadzwoniłam do trenera i umówiłam się na spotkanie na strzelnicy.

Wszystko było spoko, poszłam samado siedziby klubu, zapłaciłam składkę (3 zł miesięcznie, 36 zł rocznie, taniej nie będzie nigdzie!) i dostałam migreny.

Dopiero tydzień  później udało mi się dotrzeć na pierwszy trening, po drugim strzelałam już śrutem. Czaaad.

Problem w tym, że moja strzelnica jest w PRZEDSZKOLU, które jest koło drugiego przedszkola. I za drugim razem trafiłam do złego przedszkola. Nie mogłam się odnaleźć wejścia. Spanikowana zadzwoniłam do trenera i powiedział, że to nie to przedszkole. Ale było mi wstyd. Najbardziej na świecie.

Ale koniec końców trafiłam! I staram się o przygodzie zapomnieć.

strzelanie, pif paf, start

Ciekawa jestem miliona rzeczy:) Póki co mam „nieźle jak na pierwszy raz”, trening w poniedziałek i dobre przeczucia wobec tej przygody.

A tak poza tym. Pamiętajcie, że jedyną osobą po udarze, która wzięła udział w ostatnich Igrzyskach Olimpijskich (dla pełnosprawnych;) była pani, która strzelała. Chyba do lotek, ale nie pamiętam. Już oczyma wyobraźni widzę laureatkę Nobla, która wcześniej wygrała medal olimpijski.

Także tego;)

Jedna myśl nt. „Będę strzelać! Sportowo;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.