A jak ty nazywasz swoją Lewaczkę?:)

Strona z niedowładem nie jest raczej naszym najlepszym przyjacielem. Ale z tego co widzę w anglojęzycznych internetach ludzie oswajają swoje doświadczenie. Na przykład nazywając stronę z niedowładem… Ja często mówię „ja  i moja Lewaczka” albo „ćwiczyłam swoją Lewaczkę” i tak dalej. I ostatnio okazało się, że nie tylko ja nazywam swoją łapę – Brytyjczycy też to robią! Przetłumaczę Wam kilka nazw, które pokazują całe spektrum emocji.  Od wyśmiania po wyładowanie złości.

wydaje mi się, że po polsku nie mamy takiej inwencji, ale mogę się przecież mylić. Zatem w formie ciekawostki, informacji, albo nawet inspiracji:

Migi – to jak moja Lewaczka, bo znaczy to „lewy” po japońsku. Podobno:) Nazw związanych ze stroną prawą i lewą jest sporo:)

Dave – imię oczywiście. Uśmiałam się:) My Joey side – ciekawe, czy ma to związek z Joeyem z Przyjaciół? –  więc imiona też istnieją. Mogłabym nazywać Lewaczkę na przykład Stefanem albo Krystyną, ale nie wpadłam na to wcześniej:)

left hand

My wonky side – moja chwiejna strona

my Gammy side – Gumowa strona chyba, też ładnie:) Gumowość i niedowład

Spaz hand – najlepiej przetłumaczyć to jako „nieudolna ręka” lub spazmatyczna ręka;

my cold side – moja zimna strona.

Przy kilku nazwach uśmiałam się, choć – przyznaję -nie wiem, czy ich autorom jest do śmiechu…

The pleb – czyli Prostak. Umieram ze śmiechu:)

My naughty side – moja niegrzeczna, albo nawet frywolna strona;)

Moja strona kacowa;))

My funny side, funny thing itd. – „śmieszna strona” i takich nazw też jest sporo

Princess – księżniczka. Ciekawe czy dlatego, że tak wybrzydza, czy tak

Jedna osoba ma skomplikowany system. Ponieważ jedna noga jest chudsza, to nazywa ją „nogą po diecie” (drugą „przed dietą”). Albo nogą „gotową na lato”;)

Work in Progress – czyli „praca w toku”. To jest ładne:) tak jak „strona, która nie robi tego, o co ją proszę”.

My withered side – moja zwiędnięta strona. Ulbo uschnięta. Albo wygasła. Bardzo smutne.

Moja zimna strona

„Mój ból” lub „moje zło”

Moja naznaczona lub wpłynięta strona – pan, który to powiedział mówi, że nie ma gorszej i lepszej strony, bo to wciąż jest jego ciało i  nie chce jej naznaczać. Ale dla wielu osób to jest jednak po prostu „zła strona”.

ale i zła strona może się poprawić: ktoś nazwał ją Łazarzem – od czasu, kiedy chora strona zaczęła lepiej funkcjonować:)

ja jestem przekonana że moja Lewaczka zostanie lewaczką, ale dobrze wiedzieć, że to się zmienia:) i tak to wszystko urywam, bo nie mogę się skupić:) ll

Jedna myśl nt. „A jak ty nazywasz swoją Lewaczkę?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.